Na ndiqni edhe në

Bota

Beyonce, gruaja e parë me ngjyrë që kryeson playlistën e SHBA!

Beyonce, gruaja e parë me ngjyrë që kryeson playlistën e

Beyonce është bërë gruaja e parë me ngjyrë që kryeson listën e këngëve Hot Country të Billboard.

Texas Hold 'Em u ngjit në numrin një pasi muzikanti e publikoi atë njëkohësisht me këngën 16 Carriages në një shpallje surprizë të albumit gjatë Super Bowl. Kënga e bëri atë gjithashtu artisten e dytë femër solo që një këngë hyri direkt në vendin e parë. Taylor Swift ishte e para në 2021 me regjistrimet e saj të Love Story dhe All Too Well. Kënga e Beyonce -s në vendin e kryesimit të top-listave e bën atë gruan e parë që arrin numrin një në Hot Country Songs dhe Hot R&B/Hip-Hop Songs që nga fillimi i listave në 1958. Ray Charles, Billy Ray Cyrus, Justin Bieber dhe Morgan Wallen janë të vetmit artistë të tjerë që e kanë arritur këtë arritje, citon Sky News.

Kënga e Beyonce, e cila u publikua më 11 shkurt, arriti vendin e parë vetëm pas katër ditësh. Kënga u shkarkua 39,000 herë dhe u transmetua 19.2 milion herë në SHBA. Kënga e Beyonce-s 2016 e frymëzuar nga country Daddy Lessons nga albumi Lemonade u konsiderua gjithashtu e papërshtatshme për Grammy nga komiteti i muzikës country i Akademisë së Regjistrimit./M.K-dritare.net