Na ndiqni edhe në

Bota

E rëndë në SHBA/ 15-vjeçari vret 3 persona, plagos 8 të tjerë!

E rëndë në SHBA/ 15-vjeçari vret 3 persona, plagos 8

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një gjimnaz të Miçiganit, në SHBA. Një 15-vjeçar ka vrarë 3 nxënës dhe ka plagosur 8 të tjerë. I dyshuari për masakrën është arrestuar nga policia, ndërsa sipas informacioneve ai ka qëlluar me armë zjarri 20 herë.
Senatorja Rosemary Bayer shkroi në Twitter: “Lajmi për të shtënat në gjimnaz është i tmerrshëm. Përveç situatës me Covid-19, nxënësit tanë duhet të përballen tani edhe me traumën që iu shkaktua në një vend që duhet të jetë i sigurt për ta”./M.M-dritare.net

E rëndë në SHBA/ 15-vjeçari vret 3 persona, plagos 8