Na ndiqni edhe në

Bota

Goditi me shuplakë presidentin francez, gjykata jep dënimin për agresorin!

Goditi me shuplakë presidentin francez, gjykata jep dënimin për

Personi që goditi me shuplakë presidentin francez Macron është dënuar me 4 muaj burg.

Gjykata pranoi menjëherë kërkesën e prokurorisë dhe vendosi 4 muaj burg të detyruar dhe 14 me kusht për Damien Tarel, i cili gjatë seancës mohoi se e kishte përgatitur aktin e shëmtuar.

Gjithashtu Tarel nuk mund të marrë detyra publike dhe të mbajë armë për të paktën 5 vjet. Agresori njihet si aktivist i ekstremit të djathtë dhe anëtar i Jelekverdhëve./dritare.net