Na ndiqni edhe në

Bota

Ja cili është personi më me ndikim në botë për vitin 2021!

Ja cili është personi më me ndikim në botë për

Britney Spears ka zënë vendin e parë në sondazhin e këtij viti të lexuesve “TIME100”. Sondazhi zhvillohet për njerëzit më me ndikim në botë, dhe artistja mori 1.8 milionë vota. Kohët e fundit ajo ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të çështjes së kujdestarisë 13-vjeçare të babait të saj. Kjo e fundit mori fund kur 39-vjeçarja iu drejtua gjykatës teksa e përshkroi kujdestarinë si abuzive dhe duke kërkuar me forcë që babai i saj të hiqet nga roli i tij.

Punonjësit e Kujdesit Shëndetësor u renditën në vendin e dytë me 3.1% të votave, pasi viti i dytë i pandemisë së kovidit vazhdon të rrezikojë jetën në të gjithë botën.Zhvilluesit e vaksinave u renditën në vendin e tretë./M.M-dritare.met