Na ndiqni edhe në

Bota

Koncerti madhështor në Tiranë/ Nikos Vertis flet për mediat greke: Faleminderit është pak! 

Koncerti madhështor në Tiranë/ Nikos Vertis flet për mediat

Media greke protothema.gr i ka kushtuar një artikull koncertit të këngëtarit Nikos Vertis në Tiranë. Ndërsa publikon një deklaratë të këngëtarit, gazeta shkruan:
“Një koncert fantastik ka dhënë Nikos Vertis në Shqipëri dhe për këtë ka folur në një intervistë. Ndër ato që tha në emisionin “Mega Kalimera”, këngëtari iu referua edhe mbështetjes që mori nga kryeministri i vendit dhe kryebashkiaku i Tiranës. Edi Rama postoi në Instagram një video nga koncerti i këngëtarit grek.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Edi Rama (@ediramaal)


"Koncerti që mbajta në Tiranë ishte shumë i mbushur me njerëz, ishte një surprizë e madhe. Na mirëpritën që në ditën e parë që mbërritëm në Shqipëri. Është shumë mirë kur sheh kryeministrin e vendit teksa poston video nga koncerti yt dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës u bëri thirrje njerëzve të vinin në koncertin tim. Faleminderit është pak.”, tha këngëtari.”, shkruan media greke ndër të tjera./K.C/dritare.net