Na ndiqni edhe në

Bota

Pas 23 vitesh martesë, Jim Belushi kërkon ndarjen nga Sloan

Pas 23 vitesh martesë, Jim Belushi kërkon ndarjen nga Sloan

Mediat e huaja shkruajnë se aktori me origjinë shqiptare ka bërë kërkesën për divorc.

67-vjeçari zyrtarisht po ndahet nga gruaja e tij, Jennifer Sloan, pas më shumë se 23 vitesh martesë.

Pas 23 vitesh martesë, Jim Belushi kërkon ndarjen nga Sloan

Belushi ka paraqitur dokumente në Gjykatën Superiore të Qarkut Los Angeles.

Në Mars 2018, Sloan paraqiti grupin e saj të letrave të divorcit duke pretenduar se “argumetnet ishin të papajtueshme” të vjetruara, por çifti më vonë u pajtuan. Një vit më vonë, Belushi bëri kërkesë për refuzimin e kërkesës për divorc.

Pas 23 vitesh martesë, Jim Belushi kërkon ndarjen nga Sloan

Kjo është martesa e tretë për Belushin. Ai ishte martuar më parë me Sandra Davenport, me të cilën ka një djalë të rritur, Robert James. Ai kishte një martesë dyvjeçare me Marjorie Bransfield para se të martohej me aktoren Jennifer Sloan në 1998. Së bashku ata kanë vajzën Jamison, 22 vjeç dhe djalin Jared, 19 vjeç./M.T/dritare.net