Na ndiqni edhe në

Bota

Princi William dhe Kate sapo e zgjodhën destinacionin e pushimeve!

Princi William dhe Kate sapo e zgjodhën destinacionin e pushimeve!

Princi William dhe Kate do të rikthehen për t'i kaluar pushimet në ishujt Scilly.

Mesa duket Familja Mbretërore ka një lidhje shumë të veçantë dhe shpirtërore me këto ishuj pasi aty kaluan pushimet princi William dhe princeshë Diana në 1989.

Ishujt Scilly kanë peizazhe piktoreske dhe ujëra aq blu sa do ta kishit të vështirë të besonit se ndodhen në brigjet e Anglisë. Ata janë shpallur si një vend i përsosur për një "arratisje" familjare, dhe janë të famshëm për prodhimet ë freskëta të detit dhe produktet vendase, si dhe skenën e artit./M.M-dritare.net