Na ndiqni edhe në

Bota

U gjet pas 4 ditësh/ Nga se vdiq prezantuesi i BBC, në ishullin grek!

U gjet pas 4 ditësh/ Nga se vdiq prezantuesi i BBC, në ishullin grek!

Një ekzaminim fillestar pas vdekjes në trupin e Dr.Michael Mosley ka arritur në përfundimin se ai vdiq nga shkaqe natyrore, shkruan BBC-ja.

Trupi i prezantuesit televiziv u gjet në një zonë shkëmbore në ishullin grek të Symit të dielën, katër ditë pasi ai u zhduk. Zëdhënësja e policisë greke Konstantia Dimoglidou tha për BBC se pas vdekjes nuk u gjetën lëndime në trupin e tij që mund të kishin shkaktuar vdekjen e tij.

U gjet pas 4 ditësh/ Nga se vdiq prezantuesi i BBC, në ishullin grek!

Koha e vdekjes së Dr.Mosley ishte rreth orës 16:00 (14:00 BST) të mërkurën, ditën kur ai u zhduk. Tani është urdhëruar një raport toksikologjik dhe një raport histologjik.

67-vjeçari, baba i katër fëmijëve u raportua i zhdukur pasi u largua nga plazhi Agios Nikolaos për t'u nisur për një shëtitje rreth orës 13:30 të mërkurën. Autoritetet greke kryen një kërkim të gjerë për Dr.Mosley në mes të temperaturave të larta. Një menaxher bari gjeti trupin e tij pasi kryetari i bashkisë së ishullit pa diçka pranë gardhit të lokalit dhe njoftoi stafin. Kur u afruan zbuluan se ishte trupi i prezantuesit që kishte 4 ditë që kishte ndërruar jetë./K.C/dritare.net