Na ndiqni edhe në

Editorial

Për ty bie këmbana Albin!

Për ty bie këmbana Albin!

Ardhja e ish-presidentin amerikan Bill Klinton në Tiranë, nuk ishte për të treguar një mbështetje për Edi Ramën, por për të dhënë një mesazh për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Kështu u shpreh analisti Dritan Hila në rubrikën "Komenti i Ditës" në Dritare TV.


“Vizita e ish-presidentit amerikan në Shqipëri, nuk ishte për t’i dhënë një dorë Edi Ramës. Ardhja e Klinton në Tiranë është një mesazh që DASH nisi ndaj kryeministrit Kurti.
Nëse Kosova është kjo që është, është falë Klinton.
Kryeministri i Kosovës ka marrë flamurin e antikorrupsionit dhe patriotit të vërtetë. Por ai nuk e do më shumë se Klinton, Kosovën. Po përpiqet të krijohet ideja se Klinton erdhi në Shqipëri, nga Soros. Dua të kujtoj që margaritari i kurorës së Klinton është lufta në Kosovë, një luftë që në historinë botërore, njihet si lufta për të drejtat e njeriut. Dhe Klinton nuk mund ta përdhosë këtë fakt për Soros.
Klinton erdhi për të dhënë një mesazh dhe nëse do të ishte dakord me Albin Kurtin, do të shkonte në Prishtinë. Por jo, erdhi në Tiranë për të thënë që politikat që ndjek Edi Rama janë një vazhdimësi i politikave të BE dhe DASH dhe ai i mbështet.
Ai dha mesazhin që duhet bërë kujdes, dhe nuk duhet përsëritur gabimi që bënë serbët dikur të cilët përzunë minoritetin e Kosovës. Që tashmë po bën të njëjtin gabim, duke përzënë 50 mijë serbë. Dhe kjo është kambana e fundit, për Albin Kurtin”, u shpreh Hila në Komentin e Ditës në Dritare TV./L.F-dritare.net