Na ndiqni edhe në

Udhëtim

Foto/ Destinacionet turistike që duken shumë më ndryshe në realitet

Foto/ Destinacionet turistike që duken shumë më ndryshe në
Ka një numër të konsiderueshëm vendesh impresionuese në planetin tonë, që tërheqin një numër të konsiderueshëm turistësh rreth globit. Ndonjëherë është e pamundur të çash mes turmës dhe t’i shikosh  me vëmendje. Si rrjedhojë, pritshmëritë e mëdha kthehen në një zhgënjim apo stres.

Dritare.net sjell disa nga vendet më të vizituara, që nuk ju sugjerojmë t’i vizitoni gjatë sezoneve kulminante turistike./jd./dritare.net

 Bruksel

Disneyland në Paris

Hollywood, Los Anxhelos

"I amsterdam" skulptura në Amsterdam

Piramidat në Egjipt

Plazhi "Copacabana"  në Rio de Janeiro