Na ndiqni edhe në

Udhëtim

Fotot që do t’ju bëjnë të merrni valixhen dhe të udhëtoni drejt Shqipërisë

Fotot që do t’ju bëjnë të merrni valixhen dhe të
“Shqipëria nuk është destinacioni tipik dhe ende mbetet i pashkelur sa i përket fushës së turizmit. Vetëm vitet e fundit, turizmi ndërkombëtar ka gjetur rrugën e saj drejt Shqipërisë dhe në pjesën më të madhe, është ende e përqendruar rreth bregdetit.”

Kështu shprehet një bloger suedez, i cili pasi hoqi dorë nga puna e tij në Suedi, nisi të realizuar ëndrrën që kishte për të vizituar botën. Alex e ka vizituar Shqipërinë edhe një vit më parë, por siç thotë ai, nuk mundi ta zbulonte plotësisht, kështu që u rikthye dhe sjell këto 14 imazhe, që të bëjnë të marrësh valixhen e të udhëtosh drejt Shqipërisë./d.r-dritare.net