Na ndiqni edhe në

Arkiv

Koronavirus/ Gjermania ndalon eksportimin e maskave

Koronavirus/ Gjermania ndalon eksportimin e maskave
Virusi vdekjeprurës Covid-19 është përhapur në më shumë se 60 vende të botës.

Italia është vendi më i prekur nga koronavirusi, në Evropë. Ndërkohë edhe në Gjermani janë regjistruar 240 raste me koronavirus. Nevoja për maska mbrojtëse shtohet çdo ditë edhe më shumë, shkruan dritare.net

Ndërkohë Gjermania, sot ka ndaluar eksportimin e materialeve mbrojtëse shëndetësore, siç janë maskat dhe dorashkat. Kjo është një nga masat e vendosura nga njësia e krizave, e vendosur në Berlin nga Ministria e Brendshme dhe Shëndetësisë./K.C/dritare.net