Na ndiqni edhe në

Udhëtim

Hoqën dorë nga martesa, për të udhëtuar në gjithë botën

Hoqën dorë nga martesa, për të udhëtuar në
Për Amy Seder dhe Brandon  Burkley zgjedhja për t’u martuar erdhi thuajse natyrshëm. Pas disa vitesh së bashku, martesa iu duk hapi i duhur për ta çuar marrëdhënien në një fazë më të avancuar, dhe për t’i  dhënë një tjetër drejtim jetës së tyre.

After a trek all the way to the top. ?

A post shared by AMY SEDER ◇ AWAY LANDS ? (@amyseder) on

Kështu që përgatitjet nisën, por një ditë para se të vendosnin të zgjidhnin unazën, çifti nga Nju Jorku, e gjeti veten duke pirë verë në Manhattan me mijëra dyshime. Martesa mund të ishte zgjidhja më e mirë, finalja e duhur për historinë e dashurisë.

Our new video is live!! I'm so excited about the work that @bburkley and I have been doing. Click the link in my bio! ✨?

A post shared by AMY SEDER ◇ AWAY LANDS ? (@amyseder) on

Por ata nuk kërkonin një fund, kërkonin një fillim të ri, që të përbëhej nga qetësia dhe argëtimi. Duke menduar për të shkuarën e tyre, kuptuan që e kishin provuar atë lumturi vetëm në udhëtime, dhe për ta arritur këtë gjë punuan një vit të tërë.

Në atë pikë, nuk mbanin mend më se  e kujt ishte ideja, por që të dy ishin plotësisht dakord. Ata nuk do të shpenzonin më para  për dasmën, por do të festonin bashkimin e tyre në një udhëtim aventuresk rreth botës./dritare,net