Na ndiqni edhe në

Udhëtim

Këto janë 10 plazhet me detin më të kristaltë në botë!

Këto janë 10 plazhet me detin më të kristaltë në
Jeni në kërkim të plazheve me ujë të kristaltë dhe përrallorë? Jeni të lodhur nga pushimet me det të pistë, turbullt dhe të zhurmshëm?

Dritare.net ju propozon vendet e mëposhtme, të vlerësuara si ujërat më të kristalta në botë për të shijuar pushime të paharrueshme. Nuk janë vetëm plazhe, por edhe liqene, gjire dhe brigje të mahnitshme. Ato ndodhen në Bodrum të Turqisë, Hawai, Tajlandë, Kaliforni, Kroaci, Spanjë, Bahamas, Maldive, Samoa, Wyoming./dritare.net