Na ndiqni edhe në

Udhëtim

Këto janë shtëpitë superluksoze të yjeve botërorë

Këto janë shtëpitë superluksoze të yjeve

Shumë nga të famshmit e Hollywoodit janë të njohur për jetën e tyre luksoze. Nga fitimet e mëdha që marrin, shumica prej tyre ia kanë lejuar vetes që blejnë shtëpi luksoze në ishuj privatë, ose edhe në vendlindjen e tyre. “Beverly Hills” mbetet lagjja më e preferuar nga yjet për shtëpitë e tyre luksoze. Në vazhdim ju prezantojmë me disa prej shtëpive më luksoze të të famshmëve ndërkombëtarë.

Rezidenca e Rihanna-s në Beverly Hill

Rihanna ka gjithashtu edhe një tjetër shtëpi në Barbados

Shtëpia e Lady Gaga në Majami

Shtëpia e Julia Roberts në Havaji

Shtëpia e John Travolta-s në Florida

Rezidenca e Nicolas Cage në Los Anxhelos

Rezidenca e Mel Gibson në Greenwich, Connecticut – SHBA

Shtëpia e Beyoncé dhe Jay-Z në New Orleans, SHBA

Shtëpia e Gary Oldman në Los Feliz, Los Anxhelos

Shtëpia “Syri i Horusit” e Naomi Campbell në Ishullin e Kleopatres, Turqi

Shtëpia e Dwyane Wade dhe Gabby Union në Majami