Na ndiqni edhe në

Arkiv

Koronavirus/ Presidenti i Kinës shkon për herë të parë në Wuhan: Jemi pranë fitores!

Koronavirus/ Presidenti i Kinës shkon për herë të parë
Presidenti i Kinës, Xi Jinping ka vizituar për herë të parë Wuhan-in, ku shpërtheu për herë të parë Covid-19. Presidenti shkoi për të inspektuar masat e parandalimit dhe kontrollit në këtë zonë.

Ai u shpreh se: “Një fitore në Wuhan është fitore për Hubei dhe një fitore në Hubei është një fitore për Kinën". Provinca njoftoi gjithashtu kontrolle për udhëtimet e brendshme. Ndërkohë, vendi ka regjistruar 19 raste me infeksion vetëm sot./K.C/dritare.net