Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Abdixhiku rizgjidhet kryetar i LDK

Abdixhiku rizgjidhet kryetar i LDK

Me 333 vota për, Lumir Abdixhiku është zgjedhur sërish në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në sallë prezentë ishin 333 delegatë, nga 335 sa gjithsej i ka LDK-ja.

Abdixhiku ishte kandidati i vetëm për kryetar të LDK-së, pasi Faton Bislimit nuk iu aprovua kandidatura./L.F-dritare.net