Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Arrestimet e bujshme të speciales në Kosovë/ Vihet në pranga kreu i veteranëve të UÇK

Arrestimet e bujshme të speciales në Kosovë/ Vihet në pranga

Kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX. Gucati do të dërgohet sot për në Hagë, raportojnë mediat e Kosovës. Ditën e sotme policë të EULEX kanë hyrë në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kujtojmë që dje Gjykata Speciale e Hagës, e cila gjykon krimet e luftës në Kosovë ka arrestuar personi e parë shqiptar./L.F-dritare.net