Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Debate të ashpra në Kuvendin e Kosovës, ndërpritet seanca plenare!

Debate të ashpra në Kuvendin e Kosovës, ndërpritet seanca

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë pasi disa nga deputetët e PDK-së , janë përplasur me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci si dhe disa deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje. Ndërsa kryesuesja e seancës, Saranda Bogujevci kërkoi 15 minuta pushim pas lëshimit të sallës nga opozita, në hyrje të sallës së Kuvendit është krijuar një situatë e tensionuar mes deputetëve./dritare.net