Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Flet kandidati për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj

Flet kandidati për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj është i nominuari nga Partia Demokratike e Kosovës për të qenë kandidat për kryeministër. Hoxhaj tha sot në një intervistë se, e ka ditur që do të kandidohet për postin e kryeministrit. Ai shprehet se, gjatë kohës kur PDK ka udhëhequr me shtetin, ka qenë qeverisja më e mirë në Kosovë

“PDK ka gjithmonë shumë kandidatë për president, kryeministër dhe poste tjera. Gjatë zgjedhjeve të kalaura është ditur paraprakisht. Këto zgjedhje e kam ditur se do të jem kandidat për kryeministër kur u zgjodha ushtrues detyre i kryetarit. Kemi arritur të bëjmë ndryshimin duke pasur pozitën e kryeministrit.”, tha Hoxhaj./K.C/dritare.net