Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Fehmi Kupina zgjidhet kryesues i Asamblesë në Prishtinë

Fehmi Kupina zgjidhet kryesues i Asamblesë në Prishtinë
Fehmi Kupina i LDK-së është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës me 25 vota pro. Ai mori përkrahjen e nëntë asamblistëve të PDK-së dhe një të Nismës e Lëvizjes për Bashkim. Kupina u zgjodh në rundin e tretë, pasi në dy rundet e para duheshin 26 vota. Në rundin e tretë mjaftonin votat e shumicës së atyre që votuan./L.F-dritare.net