Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Gjykata zgjat paraburgimin për 3 autorët e dyshuar, për vrasjen e Liridona Ademajt!

Gjykata zgjat paraburgimin për 3 autorët e dyshuar, për vrasjen e

Gjykata e Kosovës ka lënë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë tre autorët e dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, mes tyre edhe bashkëshortin e viktimës.

Liridona u vra më 29 nëntor në fshatin Bërrnicë, ku dyshohet se ekzekutimi i saj u porosit nga Naim Murseli, me të cilën e reja kishte dy fëmijë. Murseli dyshohet se ka paguar Granit Plavën me 30 mijë euro, për të organizuar vrasjen e Liridonës, ku ende nuk dihet motivi.

Policia po heton disa pista, por ende nuk ka një përfundim të qartë mbi motivin e vrasjes./M.K-dritare.net