Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Kadri Veseli lë Hagën, kthehet në Kosovë!

Kadri Veseli lë Hagën, kthehet në Kosovë!

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka lënë Hagën për disa ditë dhe është kthyer në Kosovë. Siç mësohet na mediat e Kosovës, babai i Veselit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kthimi i tij në atdhe i dedikohet të atit. Veseli së bashku me ish-presidentin Hashim Thaçi dhe Jakup Krasniqi ndodhen në Hagë për t’u hetuar për krime lufte./L.F-dritare.net