Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ky është rezultati i deritanishëm nga numërimi në Prishtinë

Ky është rezultati i deritanishëm nga numërimi në

Nga përditësimi numërimëve të votave i orës 20:15, në Prishtinë po prin Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje me 41.46%. Pas tij është kandidati i LDK-së, Përparim Rama, me 32.49%.

Numërimi i votave ka nisur para pak minutave dhe deri tani janë përpunuar 2.370 vota./M.T/dritare.net