Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Mbi 2500 raste të reja në Kosovë dhe 14 viktima!

Mbi 2500 raste të reja në Kosovë dhe 14 viktima!

Rastet e reja në Kosovë ditët e fundit janë rritur ndjeshëm. Bilanci i fundit tregon se numri i infektimeve sot është 2541. 14 pacientë me kovid, nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me virusin. Ndonëse vaksinimi vijon, duket se varianti i ri i Covid-19 Delta, po rikthen shifrat e muajve më parë. Në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 23.845./L.F-dritare.net

Mbi 2500 raste të reja në Kosovë dhe 14 viktima!