Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ndahet nga jeta politologu Ramush Tahiri

Ndahet nga jeta politologu Ramush Tahiri

Ka vdekur politologu Ramush Tahiri, ka njoftuar zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Rasim SelmanajTahiri kishte qenë këshilltar i presidentes Atifete Jahjaga. Ka qenë nënkryetar i Qeverisë në ekzil. Po ashtu ka qenë edhe këshilltari Nexhat Dacit, kryeparlamentarit të parë të Kosovës.

Raportohet se nesër do të mbahet mbledhje komemorative për nder të tij./Koha.net