Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Parlamenti i Malit të Zi shkarkon dy ministra!

Parlamenti i Malit të Zi shkarkon dy ministra!

Parlamenti i Malit të Zi ka votuar për shkarkimin e dy ministrave të Qeverisë në detyrë të Dritan Abazoviçit. Dyzet e një deputetë, në Parlamentin prej 81 ulësesh, votuan në orët e vona të 21 tetorit për shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Ranko Krivokapiç, dhe ministrit të Mbrojtjes, Rashko Konjeviq.

Abazoviç akuzoi dy anëtarët e Partisë Socialdemokrate se kanë punuar kundër interesave të Qeverisë./M.T/dritare.net