Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Pas SHBA e Britanisë, edhe Kosova bojkoton Lojërat Olimpike në Pekin!

Pas SHBA e Britanisë, edhe Kosova bojkoton Lojërat Olimpike në

Kosova ka bojkotuar Lojërat Olimpike në Pekin.  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës.

Këshilltari i saj për media, Bekim Kupina, në një deklaratë për mediat në Prishtinë se për shkak të shkeljes së të drejtave të njeriut nga autoritetet kineze, presidentja do t’i bashkohet bojkotit të Lojërave Olimpike në Pekin, pas SHBA-së, Australisë e Britanisë së Madhe./M.M-dritare.net