Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Protesta në Ferizaj, të rinjtë kërkojnë drejtësi pas vrasjes së 18-vjeçares

Protesta në Ferizaj, të rinjtë kërkojnë drejtësi

Të rinjtë në qytetin Ferizaj në Kosovë ashtu siç kishin paralajmëruar, dolë n sot në një protestë me parulla në duar “Drejtësi për gratë e Vrara”, “Dënim maksimal për Dardan Krivaqën dhe Arbër Sejdiun”. Qytetarët e revoltuar nga vrasja e Marigona Osmanit janë mbledhur sot përpara Policisë, Gjykatës dhe Prokurorisë së Qytetit, për të kërkuar drejtësi për gratë e vrara./M.T/dritare.net