Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Serbët hedhin pelena në drejtim të ushtarëve të KFOR-it, në veri të Kosovës

Serbët hedhin pelena në drejtim të ushtarëve të

Disa protestuese serbe kanë ardhur para Komunës së Leposaviçit me pelena në dorë, duke thënë se janë dhuratë për kryetarin e ri të Komunës.

Ato kanë insistuar të futen brenda Komunës apo të dërgohet dhurata, por përfaqësuesit e KFOR-it nuk e kanë pranuar këtë.

Më pas ato kanë gjuajtur pampersa në drejtim të ushtarëve të KFOR-it që po përkujdesen për sigurinë në Komunën e Leposaviçit./K.C/dritare.net