Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Shifra alarmante në Kosovë/ 18 persona humbasin jetën nga koronavirusi

Shifra alarmante në Kosovë/ 18 persona humbasin jetën nga

Një shifër e lartë viktimash nga kovidi është shënuar në Kosovë për 24 orë. Janë regjistruar 18 viktima nga virusi. Ndërsa raste të reja ishin 2.295.

“Nga 12.406 testime 2.295 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 18 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.183 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 109.786. Në total numri i rasteve aktive është 24.939.", thuhet në njoftim./K.C/dritare.net