Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Tensionet Kosovë-Serbi/ Lajçak: Po, KFOR, gati të ndërhyjë!

Tensionet Kosovë-Serbi/ Lajçak: Po, KFOR, gati të

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak reagoi duke thënë se është plotësisht dakord me zëvendës/sekretarin e NATO-s, Mircea Geoana, i cili tha se Kosova dhe Serbia duhet të parandalojnë përshkallëzimin e situatës.

Në twitterin e zotit Geoana, thuhet se NATO dhe KFOR do të ndërhyjnë, në rast rreziku.

“NATO- KFOR qëndron vigjilent dhe është gati të ndërhyjë nëse rrezikohet situata”./L.F-dritare.net