Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Video/ Kuvendit të Kosovës i fiken dritat

Video/ Kuvendit të Kosovës i fiken dritat

Në Kuvendin e Kosovës, në mes të debatit në seancën e sotme plenare, kryeparlamentari Glauk Konjufca ka kërkuar pesë minuta pushim për të kaluar në sistemin e energjisë me gjenerator, pasi tha se do të ndalet energjia elektrike.

“Tani do të ndalet rryma, pasi ndalet rryma deri sa të kalojmë në sistemin tjetër me gjenerator, kërkoj pesë minuta pushim dhe kthehemi në seancë prapë”, tha ai.

Kosova nuk është i vetmi vend që po përballet me reduktime të energjisë elektrike. Kriza ka përfshirë shumë vende./Dritare.net