Na ndiqni edhe në

Kronikë

Ngjarje e rëndë në Vlorë, nipi vret xhaxhanë me armë gjahu dhe më pas vetëvritet

Ngjarje e rëndë në Vlorë, nipi vret xhaxhanë me

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ku, nipi ka vrarë me armë gjahu xhaxhanë e tij dhe më pas ka vrarë dhe veten. Genci Koreta, 39 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta ka vrarë me armë gjahu xhaxhain e tij, Jorgji Koreta, 64 vjeç, e më pas veten. Jorgji Koreta raportohet se ishte një ish-oficer policie. Ngjarja e rëndë raportohet se ka ndodhur në fshatin Mekat,/Dritare.net