Na ndiqni edhe në

Kronikë

Video/ Momenti kur Agim Gashi vret Elton Javorin, në Fier!

Video/ Momenti kur Agim Gashi vret Elton Javorin, në Fier!

Kanë dalë pamjet e vrasjes së 41-vjeçarit Erjon Javori, i cili është qëlluar me armë paraditen e sotme pranë banesës së tij në Fier në lagjen “16 Prilli”.

Në video shihet autori i dyshuar i krimit Agim “Agli” Gashi 35-vjeç që afrohet me makinën e tij pranë mjetit që po lëvizte Erjon Javori dhe e qëllon me armë.


Gashi i cili udhëton me mjetin “Mercedez Benz” afrohet në krahë të mjetit “Porsche Cayene” të drejtuar nga Elton Javori dhe nga dritarja e pasagjerit e qëllon me armë dhe më pas largohet me shpejtësi.

Mjeti i drejtuar nga Elton Javori vijon rrugën edhe për disa metra dhe pastaj ndalon. Policia dhe prokuroria e Fierit dyshon se ngjarja mund të ketë ndodhur për motive të dobëta./K.C/dritare.net