Na ndiqni edhe në

Kronikë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Në vendngjarje u gjetën 18 gëzhoja, policia shoqëron 15 persona

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Në vendngjarje u gjetën 18 gëzhoja,

Të mërkurën e 21 prillit u vra në Elbasan Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 persona të tjerë, mes tyre dhe një efektive. Për këtë ngjarje u shoqëruan në polici 15 persona dhe u arrestua autori, Arbër Papleka një ish-efektiv policie dhe pjesë e Strukturës së PD-së për Mbrojtjen e Votës në Elbasan.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur rreth 18 gëzhoja plumbash dhe dyshohet se të shtënat kanë ardhur nga dy pistoleta të ndryshme./K.C/dritare.net