Na ndiqni edhe në

Kronikë

Zjarret në Gjirokastër/ Arrestohet një 28-vjeçar

Zjarret në Gjirokastër/ Arrestohet një 28-vjeçar

Policia ka vënë në pranga një 28-vjeçar pasi dogji me zjarr sipërfaqe të konsiderueshme me bimësi në Gjirokastër.

Ky person dyshohet se ka vendosur zjarr në pyllin e fshatit Levan, Memaliaj dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me bimësi të ndryshme./K.C/dritare.net