Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Fileto pule me salcë speci/ Një recetë e shpejtë për të dielën tuaj!

Fileto pule me salcë speci/ Një recetë e shpejtë për

Dita e dielë gjithmonë na vendos në dilemë se çfarë të gatuajmë, pasi edhe duhet të ushqehemi shëndetshëm por edhe të kursejmë kohën nga dita jonë e pushimit.

Më poshtë do të gjeni recetën ideale, të shijshme dhe që ju merr vetëm pak kohë këtë të dielë.

Fileto pule me salcë speci!

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA:

4 fileta pule

2 speca të kuq, të prerë në kubikë të vegjël ose në forma sipas dëshirës.

200 ml pana për kuzhinë + 3 lugë pana (do t’i përdorim në fund), nevojitet gjalpë, kripë e piper.

PËRGATITJA:

Mishin e presim në copa të vogla, që i vëmë të skuqen në tigan me pak gjalpë. Kur të marrin pak ngjyrë nga të gjitha anët, shtojmë copat e specit. I përziejmë me lugë druri për pak minuta.

Shtojmë panën, kripë e piper dhe i lëmë në zjarr të ngadaltë për 20 minuta, duke i përzier herë pas here.

Përpara se ta heqim nga zjarri, shtojmë 3 lugët e panes që kishim lënë mënjanë dhe e shërbejmë me oriz të bardhë./A.ZH-dritare.net