Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Ja disa receta pijesh, që të dobësoheni në kushte shtëpie!

Ja disa receta pijesh, që të dobësoheni në kushte

Nëse keni probleme me peshën, barkun e fryrë, apo dhjamin, ju rekomandojmë disa receta pijesh të mrekullueshme. Të shijshme, të thjeshta për t’u përgatitur dhe mbi të gjitha plot vitamina.

Ja disa receta pijesh, që të dobësoheni në kushte

Receta me kastravec

Merrni:

-1 kastravec

- një dorë majdanoz

-1 limon

-1 lugë xhenxhefil të thërrmuar

-1 lugë aloe vera

Përzini bashkë dhe i pini vazhdimisht, para se të flini.

Ja disa receta pijesh, që të dobësoheni në kushte

Receta me kungull dhe limon

Përbërësit:

-limon

-2 tranguj

-1 portokall i madh

-mjaltë sipas shijes

-nenexhik sipas shijes

-1 litër ujë të gazuar

Grijeni kastravecin në një tas, shtrydhni limonin e athët dhe portokallin, shtypni dhe përbërësit e tjerë dhe i pini.

Ja disa receta pijesh, që të dobësoheni në kushte

Receta me dardhë

-1 limon

-250 ml lëng dardhe

-250 ml ujë të gazuar

-1 dardhë

-akull

-Si ta bësh:

Prini limonin në feta, grini dardhën dhe vendosini në një enë. Copëtoni akullin, shtoni lëngun e dardhës dhe ujin e gazuar dhe i përzini./K.C/ dritare.net