Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në shtëpi

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në

Ciklin e Shqiptarëve të Mrekullueshëm këtë vit e nisëm me Altinin e Mrizit, djalin e artë që solli agroturizmin në Shqipëri. Sepse Mrizi do të jetë gjithmonë një zgjedhje e mirë, për ta nisur dhe mbyllur vitin. Por nëse këtë fundvit nuk mund të shkosh atje, mos e ki aspak merak, vjen Mrizi te ti. Do të të kujtohet Mrizi përmes aromës së gjalpit, që ndonëse do ta konsumosh në shtëpi, do të ngjasojë sikur je atje, te vendi që perëndimi s’ndodh kund të jetë më i bukur.

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në

Shija e lëngut të shegës do të të kujtojë mirëseardhjen e atij djalit që të sajdis me violinë. Nëse të mungon tavolina e mrekullueshme e Mrizit, krijojë atë natën e festave në shtëpinë tënde.

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në

Ashtu, thjeshtë e shijshëm. Me djathë, me gjalpë, pastërma, shegë, kunguj, verë, raki, vaj, komposto, reçel.

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e nëShportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në

Ndërsa Vitin e Ri, nise me një lugë mjaltë që të të shkojë gjithë viti ëmbël.

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në

Sigurisht çdo produkt i Mrizit është 100 % bio, madje edhe vetë shporta është e bërë me dorë, nga duarartët e Zadrimës, që janë kaq të shumtë në numër. Dhe me një shportë të tillë, ti mund të ndihmosh disa prej tyre./dritare.net

Shportën e Babagjyshit, ta sjell Mrizi i Zanave, drejt e në