Na ndiqni edhe në

Marrëdhënie

Jeni djegur nga dielli dhe nuk shijoni dot seksin? Ja çfarë pozicionesh ju ndihmojnë!

Jeni djegur nga dielli dhe nuk shijoni dot seksin? Ja çfarë

Keni shkuar në plazh? Jeni përvëluar nga rrezet e forta të diellit sepse harruat të vini krem mbrojtës, ose qëndruat më shumë seç duhet në diell? Doni të keni intimitet me partneren/partnerin, por ju djeg trupi dhe nuk dini si të bëni seks? Ky problem zgjidhet direkt sapo të lexoni artikullin që dritare.net ju sjell.

Djegia dhe seksi nuk janë një kombinim i mirë. Por jo gjithë shpresat janë humbur. Disa pozicione seksi, për ju që jeni përvëluar nga dielli!

Një pozicion seksi që mund të bëni dhe nuk do t’ju dhëmbë trupi, është ai i qenit. Nuk do të shkaktojë fërkim të shpatullave, shpinës apo gjoksit. Në thelb, është i përsosur nëse jeni djegur kudo, përveç këmbëve. Stili i qenit mund të jetë basti më i mirë. Partneri në të katra anët, me këmbë e duar ju redukton kontaktin me çarçafin. Nëse do të keni një freskuese në kokë të krevatit, do ta shijoni më shumë seksin.

Jeni djegur nga dielli dhe nuk shijoni dot seksin? Ja çfarë

Disa pozicione seksi, për ju që jeni përvëluar nga dielli!

Dushi i ftohtë, jo teknikisht është një pozicion seksi, por është një ide e mrekullueshme, për ju që po digjeni si nga dhimbjet dhe nga epshi. Përkuleni partnerin tuaj në dush, ndërsa uji pikon në shpinën tuaj ose të tyren. Ose lëreni pak ujin t’ju rrjedhë mbi trup, sa për t’u freskuar dhe pastaj filloni nga puna. Me pak hapësirë ​​midis trupave, ju do të freskoni lëkurën që ju djeg, por edhe do të kënaqeni.

Jeni djegur nga dielli dhe nuk shijoni dot seksin? Ja çfarë

Shqiponja është një tjetër pozicion seksi. Ka shumë mënyra sesi bëhet, por me siguri ju do të zgjidhni pozicionin e shqiponjës së hapur, meqë ju djeg trupi. I ngjan pozicionit të misionarit, gruaja shtrihet me shpinë, me këmbët e hapura në secilën anë të trupit të partnerit. Partneri kap kyçet e këmbëve të partneres dhe i mban në vend gjatë seksit.

Mund të provoni edhe pozicionin ku gruaja qëndron sipër, partneri poshtë me kurriz dhe gruaja sipër po me kurriz për të shmangur kontaktet trup më trup./dritare.net