Na ndiqni edhe në

Modë

Zonja e parë Jill Biden do të shfaqet në kopertinën e revistës Vogue!

Zonja e parë Jill Biden do të shfaqet në kopertinën e

Në një intervistë që shoqëron paraqitjen e saj në kopertinën e Vogue si zonjë e parë, Jill Biden tha se burri i saj synon të jetë "një president më i qetë" se Donald Trump.

Jill Biden shfaqet në kopertinën e edicionit të muajit gusht, një nder i cili iu mohua Melania Trump.

Për xhirimet e saj në kopertinë, zonja Biden mban veshur një fustan me lule nga Oscar de la Renta. Në intervistën shoqëruese, ajo thotë se "një pjesë e arsyes pse Joe u zgjodh" është sepse "njerëzit donin që dikush të hynte dhe të shëronte këtë komb, jo vetëm nga pandemia, të cilën unë mendoj se Joe e bëri, duke marrë doza në të gjithë krahët. Por gjithashtu… ai është thjesht një president më i qetë. Ai e ul temperaturën.

Zonja e parë Jill Biden do të shfaqet në kopertinën e

Në intervistën e saj për Vogue, zonja e parë tha se ishte "një befasi" që zgjedhjet e saj të modës mund të ndezin diskutime. Redaktuesja e faqes në Instagram kushtuar stilit të saj, Jill Biden Fashion, mendon se ajo dërgon një mesazh publik pozitiv në lidhje me modën e qëndrueshme./M.T/dritare.net