Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Sipas MeteoAlb paraditja ne pjesën me te madhe te vendit do te jete ne ndikimin e motit te kthjellet. Ne vijim vranesirat e lehta do të shfaqen ne zonat malore dhe te uleta. Ndersa zonat bregdetare do te mbeten ne dominimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara ne mengjes, por do te rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 40°C.

Era do te fryjë mesatarisht me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 - 4 balle./M.T/dritare.net