Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira, në orët e mbrëmjes të ditës reshjet e shiut do të bëhen prezente fillimisht në veriperëndim e gradualisht do të shtrihen përgjatë vijës bregdetare dhe ultësirës perëndimore. Hera-herës reshje shiu ne formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike. Kjo situatë do të mbetet prezente deri në orët e para të mëngjesit të ditës së dielë.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, e hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek./M.K-dritare.net

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!