Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Këtë të martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike kryesisht të qëndrueshme ndërsa priten kthjellime e alternime vranësirash kalimtare. Por nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut të cilat pritet të jenë me intensitet të lartë.

Sipas parashikimit nga SHMU, sot dita do të shoqërohet me reshje shiu e shtrëngata afatshkurtra për pjesën më të madhe të territorit.

Në orët e mbrëmjes intensiteti i reshjeve bie dhe bëhen të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave./M.K-dritare.net

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!