Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!

Fundjava pritet të jetë me mot të kthjellët por me temperatura të ulëta.

Sipas parashikimit nga SHMU, pritet që sot moti të jetë me vranësira dhe reshje shiu deri në orët e para të mëngjesit por më pas do të mbizotëroj mot i kthjellët. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, e cila hera-herës pritet të fitojë shpejtësi deri në 20-25m/sek.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 4-6 ballë./M.K-dritare.net

Parashikimi i motit për sot, çfarë ndodh me temperaturat!