Na ndiqni edhe në

Moti

Parashikimi i motit sot!

Parashikimi i motit sot!

Vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike edhe sa i përket ditës së sotme. Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira fare të pakta kalimtare në zonën e jugut dhe relievet malore. Era parashikohet të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-5m/s. Përgjatë vijës bregdetare hera-herës era bëhet me intensitet mesatar dhe shpejtësi deri në 8-10m/s./M.M-dritare.net