Na ndiqni edhe në

Moti

Rriten temperaturat, ja si do të jetë moti sot!

Rriten temperaturat, ja si do të jetë moti sot!

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin ne territorin shqiptar mbizotërim të kthjellimeve në pjesën e parë të ditës. Por në pjesën e dyte të ditës parashikohet të ketë kalime te pakta vranësirash ne zonat veriore dhe lindore të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit do të rriten ne mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C. Era do të fryjë me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi perëndimor-jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim deri në 3 ballë./K.C/dritare.net