Na ndiqni edhe në

Moti

Si do të jetë moti sot!

Si do të jetë moti sot!

Moti për ditën e sotme paraqitet me vranësira dhe reshje shiu. Hera-herës do të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike kryesisht në mëngjes. Ndërsa gjatë ditës reshjet e shiut do të jenë herëpashershme me intensitet të ulët të karakterit lokal.
Temperaturat do të luhaten nga 11 gradë celsius në vlera minimale, në 29 gradë celsius në ato maksimale./K.C/dritare.net