Na ndiqni edhe në

Moti

Temperatura nën zero gradë, parashikimi i motit për fundjavën!

Fundjava pritet të jetë me mot të kthjellët por me temperatura të ulëta. Sipas parashikimit nga SHMU, pritet që nesër moti të jetë me vranësira dhe reshje shiu deri në orët e para të mëngjesit por më pas do të mbizotëroj mot i kthjellët.

Ditën e dielë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, e cila hera-herës pritet të fitojë shpejtësi deri në 20-25m/sek.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 4-6 ballë./M.K-dritare.net

Temperatura nën zero gradë, parashikimi i motit për Temperatura nën zero gradë, parashikimi i motit për